Mitől függ az, hogy valaki pénzügyileg sérülékeny vagy éppen védett? Mennyit számít az életkor, a jövedelem, a képzettség vagy akár a lakóhely? Érdekes eredményt hozott egy ezügyben készített hazai elemzés.
Hogyan nevelhetünk gyermekeinkből jó testvéreket? Polányi Viktória gyermekpszichológust kérdeztük arról, szülőként mit tehetünk, hogy gyermekeink ne riválisként, hanem erős szövetségesekként tekintsenek egymásra.
Akkor kezeljük jól a járványhelyzetet, ha az, amit teszünk, nem okoz fennakadást a mindennapi életünkben – mondja a Szent János Kórház pszichiátriai osztályának pszichológusa. Kiss Dániel szerint a kényszeres fertőtlenítés vagy az emberektől rettegés nem normális. Ilyenkor érdemes szakemberhez fordulni.
Van jó példa arra, hogy egy váratlan, komoly betegség sem jelenti feltétlenül egy ígéretes sportkarrier végét, az olimpiai remények szertefoszlását. Dobos Levente, a Ledényi Judo Team versenyzője és édesanyja, Szabó Mónika mesélt arról, hogy családi összefogásban miként küzdötték le a hirtelen jött nehézséget.
Egy óvodás unoka megmentheti a nagymama és a nagypapa életét. A Szent János Kórház neurológiai osztályán működő stroke-centrum indította el azt a nemzetközi programot, amely egy szerepjátékos mesével felkészíti az óvodásokat, hogy felismerjék nagyszüleiknél a stroke első jeleit, és mentőt is hívjanak, ha baj van. A mesét Folyovich András osztályvezető főorvos mondja el a csalad.hu-nak.