Sokak számára jelent dilemmát a következő hetekben, hogy kérjenek-e maguknak és családtagjaiknak koronavírus elleni oltást. Ennek apropóján tekintsük át, milyen is a magyar oltási rendszer.
Ősztől a 7. osztályos fiúk, illetve szüleik is igényelhetik a humán papillomavírus (HPV) elleni védőoltást – jelentette be az emberi erőforrások minisztere hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.
A méhnyakrák kialakulásában egyértelmű szerepe van a human papilloma vírusnak. Erre a szexuális úton terjedő kórra azonban kifejlesztettek egy védőoltást, amelyet ingyenesen kaphatnak meg a 7. osztályos lányok. Ma jár le a határidő, ameddig a szülők leadhatják a HPV-oltási igényeket.
Magyarországon a BCG oltást az újszülöttel együtt visszük haza, nem is kérdés, hogy beadják-e a kisbabánknak. Most, hogy a kutatók érdeklődését felkeltette a feltevés, mely szerint a koronavírusos megbetegedések enyhébb lefolyásúak voltak azokban az országokban, ahol a BCG kötelező, érdemes utánajárnunk, milyen oltásról és milyen betegség elleni védelemről is van szó.
A tudósok szerte a világon nagy erővel dolgoznak azon, hogy kifejlesszék a koronavírus elleni oltóanyagot, hiszen abban minden szakértő egyetért, hogy a járvány megfékezésének egyetlen módja a megfelelő mértékű átoltottság. Mindez különös aktualitást ad a mostani Immunizációs Világhétnek is.