Tisztított cipő az ablakban és örömteli izgalom december elején – így várjuk a piros ruhás, nagyszakállú Mikulást, amióta csak világ a világ. A télapóval, a rénszarvasokkal és a kéménnyel kapcsolatban viszont már több a bizonytalanság… Hogy is van ez?
– Anya, hogy csinálja a Mikulás, hogy egyetlen éjszaka alatt mindenkihez eljut? – idézte Ildi kislányuk, Maja kérdését a Bárdosiék vlog legfrissebb részében. Míg Sanyi szerint a Mikulás ünnepe remek alkalom arra, hogy sok csokit ehessünk, Ildi megfontoltabban kezeli ezt az eseményt.
A csokimikulás figurák elengedhetetlen kellékei a december 6-án reggel a kiscsizmákba kerülő meglepetés csomagoknak. De vajon tudjuk-e, mire érdemes figyelni, ha azt szeretnénk, hogy a gyermekünk jó minőségű csokit majszoljon? Szöllősi Rékát, a FÉSZ (Felelős Élelmiszergyártók Szövetsége) ügyvezető igazgatóját kérdeztük.
Az advent beköszöntével elkezdődik a visszaszámlálás az ünnepekig, a kisiskolások pedig mindenféle furfanggal próbálják rajtakapni a Télapót, képesek ébren maradni, csak hogy bizonyosságot szerezzenek a nagyszakállú létezéséről. Meddig hagyjuk őket hinni a mesevilágban vagy épp kételkedni benne? El kell egyáltalán venni tőlük ezt a csodát?
Nehéz ma jó szülőnek lenni az ünnepek idején: a gyermekeket fogadó intézményekben, sőt, a nagyvilágban is igen nagy a káosz, ami a ünnepi mondakör szereplőit illeti...