A Családbarát Magyarország Központ szervezésében az ötödik családbarát egyetemi jó gyakorlat megosztó workshopra is sor került, ahova az ország számos vármegyéjéből érkeztek felsőoktatási intézmények képviselői, hogy hasznos tanácsokat és jó gyakorlatokat osszanak meg egymással.

Az esemény csúcspontja a Családbarát munkahely védjegy tanúsítvány átadása volt, amelyet a Pannon Egyetem 2021-ben kapott meg először. A tanúsítványt Annus Gábor, a Családbarát Magyarország Központ családtámogatási és stratégiai igazgatója adta át Csillag Zsoltnak az egyetem kancellárjának, elismerve ezzel az intézmény családbarát törekvéseit. 

A társaság igazgatója beszédében hangsúlyozta, hogy a Családbarát Magyarország Központ egyik legfontosabb vállalása, hogy segítse az egyensúly megőrzését a családi élet és a munka között. A szervezet 2019 óta ítéli oda a Családbarát Hely tanúsító védjegyet munkahely, illetve szolgáltatóhely kategóriában. „Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy a mai napon újra átadhattuk a Pannon Egyetemnek a Családbarát Munkahely védjegy tanúsítványt, és örömmel tartjuk meg itt is a jó gyakorlat megosztó workshopunkat.” – tette hozzá.

Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja elmondta, az intézmény évek óta azon dolgozik, hogy olyan intézkedéseket vezessenek be, melyek segítik a munkavállalók munka, magánélet egyensúly kialakítását. Céljuk, hogy az alap juttatásokon túlmutató kedvező feltételeket biztosítsanak, mint például a rugalmas munkaidő és a home office lehetősége. Emellett a nyári szünetben gyermektábort szerveznek, kiemelten figyelnek a dolgozók egészségére szűrőprogramokkal és egyéni tanácsadással. 

Az ötödik családbarát egyetemi jó gyakorlat megosztó workshop keretében a Családbarát Magyarország Központ részéről Fábián Ildikó Aranka védjegy szakértő tartott előadást, aki beszédében hangsúlyozta, hogy a munkavállalókkal való folyamatos és nyitott kommunikáció alapvető fontosságú.  

A Pannon Egyetem részéről Kajtár Tímea, az egyetem Minőségfejlesztési Központjának igazgatója a „Pannon Egyetem elindulása a családbarát úton” címmel, Bodó Réka, az egyetem Humánerőforrás-gazdálkodási Igazgatóságának vezetője pedig „A Pannon Egyetem családbarát intézkedéseinek bemutatása” címmel tartottak előadást. 

A Családbarát Hely tanúsító védjegy  program célja olyan szervezetek elismerése, amelyek aktívan segítik munkavállalóikat abban, hogy egyensúlyt teremtsenek a munka és a családi élet között.