Ahogy azt a futballvilág már hetek óta sejtette, az előző Bajnokok Ligája-szezon elődöntőséhez igazolt Szoboszlai Dominik a magyar labdarúgó-válogatott 20 éves csatára. A játékjogáért 20 millió eurót fizethetett az RB Leipzig, ezzel minden idők legdrágább magyar játékosa lett. Hogyan jutott idáig, és Szoboszlaiéknak miért sikerült az, ami nagyon sok magyar családnak nem? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ a nyáron készült interjúban Dominik szüleivel, Szoboszlai Zsolttal és Németh Zsanettel.
Legyünk 30, 40, 50 vagy 60 évesek, mindannyian tartunk attól, mi lesz, ha változtatunk az életünkön, beválnak-e a számításaink, vagy mégiscsak jobb lenne maradnunk a régi, már jól ismert és megszokott mindennapi rutinunk mellett. De ne feledjük, sok példa igazolja nemcsak külföldön, hanem idehaza is, hogy nem a kor a siker kulcsa! Összeszedtünk néhány megfontolni való ötletet a váltás előtt állóknak.
Ma már elfogadott jelenség a harminc év feletti gyermekvállalás. Szokás ezt a karrierre fogni, azonban a környezetemben úgy látom, nem mindig erről van szó. A megkérdezett harminc feletti nők sokkal inkább a párkeresés nehézségéről számoltak be. Mindegyikük másképpen éli meg a helyzetet, van, aki már le is tett a gyermekvállalásról, van, aki még reménykedik, és van, aki folyamatosan érzi a biológiai órájának ketyegését és retteg, hogy nem lehet gyermeke.
Csupán azért, mert édesanyává váltunk, még nem kell feladnunk az álmainkat. Akár több gyermek mellett is megvalósíthatjuk őket, ha néhány dolgot szem előtt tartunk!
A kezeletlen gyermekkori figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar felnőttkorban is komoly problémákat okozhat, a későbbi karrierre és az érzelmi életre egyaránt kihatással van.