A kapcsolati erőszak elleni küzdelem és az emberkereskedelem áldozatainak segítése terén szerzett tapasztalatokat, valamint az elért eredményeket összegezték ma az érintett szakemberek a Családbarát Ország Nonprofit Közhasznú Kft. (CSBO) által szervezett online konferencián.
Ha minden szeretetünkkel és tapasztalatainkat átadva merjük elengedni, gyakorlatot szerezni gyermekünket, hogy egyszer majd legyen ereje, önbizalma elhagyni minket, az talán a legegészségesebb szülői hozzáállás. Vajon a hétköznapokban hogyan lehet ezt megvalósítani? Bajor Anita, a gyermekut.hu szakpszichológusa segít nekünk ebben.
Miként szólítják meg a gyermek szívét, lelkét a mesék? Miért mondják, hogy a mesének jótékony hatása van? Bajor Anita pszichológustól kapjuk meg a választ ezekre a kérdésekre.
Az emberi szót, az odafigyelést nyújtják. Így foglalta össze munkájuk lényegét Varga Gábor pszichiáter, neurológus, addiktológus, a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége elnöke. A csalad.hu-nak úgy fogalmazott: a telefonszolgálat puszta léte már önmagában segítséget jelenthet. A 116-123 számon éjjel-nappal csaknem 500, nemzetközi színvonalon képzett önkéntes várja azok hívását, akik családi problémákkal, munkahelyi gondokkal, tanulási nehézségekkel küzdenek.
Mit tegyünk, amikor szembesülünk azzal, hogy az életünk véges, és nagy újdonságok már nem várnak ránk? Amikor azon gondolkodunk: mit is értünk el idáig? És amikor úgy érezzük, kezdődik a B oldal? A sokunkat érdeklő kérdésekre Jószai Nóra tanácsadó szakpszichológus segítségével keressük a válaszokat.