Évente 37 millió munkanap esik ki táppénz és betegszabadság miatt
Szerző:EMEGY, csalad.hu2024. 10. 12.Családban élni jóvédjegy
Ez önmagában is megdöbbentő adat, ám a helyzet még súlyosabb, ha figyelembe vesszük, hogy a fizikai inaktivitásból eredő betegségek 268 milliárd forinttal terhelik az egészségügyi rendszert.
A 35 év feletti korosztályban pedig évente több száz milliárd forintnyi gazdasági kiesés keletkezik, mivel a krónikus betegségek miatt 30-40%-os produktivitáscsökkenés tapasztalható.
Ahhoz, hogy a vállalatok produktívabbak, innovatívabbak és versenyképesebbek legyenek, elengedhetetlen az egészség és a jól-lét kérdésének kezelése.
A munkavállalók egészségének megőrzése nem csupán egyéni érdekként jelenik meg, hanem a vállalkozások hosszútávú sikerének alapfeltétele.
Ha a cégek rendszeresen támogatják munkavállalóik egészségét és mozgásprogramokkal ösztönzik őket, akár 14%-os növekedést is elérhetnek a nyereségükben.
Az Egészségesebb Munkahelyekért Egyesület (EMEGY) célja, hogy a szakpolitikának szakmai iránymutatásokat nyújtson, és felhívja a munkáltatók figyelmét a fizikai inaktivitás hosszú távú következményeire. Az EMEGY nemcsak a problémák feltárásában, hanem a megoldások felmutatásában is aktív szerepet vállal. Interaktív programokat, eszközöket és képzéseket biztosít, amelyek segítik a munkáltatókat abban, hogy támogassák munkavállalóik egészségmegőrzését, amelyek által a munkavállalók tudatosabban kezelhetik mindennapjaik szervezését, figyelmet fordítva az egészségükre. Szeptember 30-i konferenciájukon közel 126 meghívott résztvevővel bizonyították közösségük szakmai értékeit, számos előadás, panelbeszélgetés, kiállítói bemutatók és rendhagyó módon, a közönség bevonásával zajló jelenléti edzések formájában.
A konferencián a család és munkakultúra panelbeszélgetésen részt vett Annus Gábor, a Családbarát Magyarország Központ családtámogatási és stratégiai igazgatója is. A panelbeszélgetés a családos munkavállalók munka-magánélet egyensúlya, a rugalmas munkavégzés és a családbarát munkahelyi politikák témaköreit járta körbe, amelynek során a munka- magánélet egyensúlyát támogató Családbarát Hely tanúsító védjegy programunk tapasztalatai és sikerei is bemutatásra kerültek