A meglévő négy mellett decembertől két új áldozatsegítő központ kezdi meg működését: a szegedi és a kecskeméti – jelentette be az igazságügyi miniszter szerdán a Facebookon az ENSZ Nők elleni erőszak megszüntetésének világnapja alkalmából.
A legutolsó, 2014-ben lezajlott felmérés szerint Magyarországon mintegy 200 ezer nőt érint a kapcsolati erőszak valamilyen fajtája. Minden ötödik magyar nő az élete során rövidebb vagy hosszabb ideig olyan kapcsolatban él, amely veszélyezteti az egzisztenciáját, az életét. A nagyfokú látencia miatt azonban a bűnügyi statisztikákban a töredéke jelenik meg a tényleges bűncselekményeknek.
Könnyebben észreveszem majd az apró jeleket – nyilatkozta egy bölcsődei kisgyermeknevelő, aki sikeresen elvégezte a kapcsolati erőszak könnyebb felismerése érdekében indított továbbképzést.
Magyarországon 2019-ben 392 párkapcsolati erőszak bűncselekményt regisztráltak. Magyarországon hetente egy nő meghal bántalmazás következtében. A Bűncselekmények áldozatainak világnapja alkalmából Nagy Beáta Magda klinikai szakpszichológussal beszélgetett a csalad.hu, a többi között arról, megelőzhető-e a bántalmazás, és miért nem szabad a felelősséget az áldozatra tolni.