A pandémia következtében az elmúlt hónapokban jócskán beszűkült az életterünk: a járványügyi korlátozások miatt minimálisra csökkentek a társas kapcsolataink, és egyre kevesebb lehetőségünk van arra, hogy személyes találkozások alkalmával kössünk új ismeretségeket. Jó hír viszont, hogy mindezek ellenére nem kell lemondanunk arról, hogy a koronavírus idején társat találjunk. Kozma-Vízkeleti Dániel párterapeutával és klinikai szakpszichológussal beszélgettünk.
A technikai eszközök fejlődésével az utóbbi évtizedekben megváltoztak a párkeresési szokások, különösen igaz ez a tizenévesekre. A kamaszok is sokat lógnak a közösségi oldalakon, de vajon előnyben részesítik-e az online kapcsolattartást, és milyen veszélyekkel járhat a világhálón szövődött szerelem? Többek között erről kérdeztük Tóth Dániel pszichológust, a digitális világ szakértőjét.
Megyünk, valami láthatatlan áramlás a szívünket vonzza, löki és ott tartja azon a helyen, amelyen végre mindkét gyermekem kiszabadulhat a szülői nyomás alól, ahol ott vannak a barátok, azok szülei és a rengeteg homok és víz. Macerás? Persze, hogy az! De mégis, nekünk, szülőknek, na jó, apukáknak, miről szól a játszótér?
Egyre sűrűbben halljuk, sőt, látjuk is, hogy a 40 az új 30. S ha ez valóban így van, akkor egyértelműen az 50 az új 40, és a 60 az új 50, bizonyos esetekben akár a 40. Így hát, Hölgyeim, Uraim, kalandra fel, hív az Élet, hiszen még csak a közepén – sem – járunk!