A házasság egy életre szóló, szerelmes utazás. Ezért is szeretnénk különösen emlékezetessé tenni a nagy pillanatait. Manapság egyre többen élesztik fel az „igen” kimondása kapcsán a régi hagyományokat és a klasszikus értékeket.
Akkor még nem volt Magyar Kultúra Napja. Ott ültem a trópusi melegben valahol Dél-Amerikában egy hatalmas fesztiválsátorban többezer forróvérű ember között. A színpadon könnyed karibi táncosok, a tömeg tapsolt, kiabálva nyilvánította a tetszését. Utánuk következtünk mi, a Forrás névre hallgató magyar néptánccsoport…
A hideg téli napok beköszöntével eljött a pillanat, hogy levegyük a régóta porosodó játékokat a polcról és újra életet leheljünk beléjük. A mai, okostelefonokon szocializálódott generáció számára valószínűleg ismeretlen még a jó öreg „Gazdálkodj okosan” és a „Marokkó” fogalma, de ezen könnyedén változtathatunk!
Kerekes Katóka az amerikai álomról mondott le, amikor az 1930-as években a szerelmet választotta, majd tovább álmodta a családi vállalkozást: férjével felépítették Szigetszentmiklóson azt a Nádasdy Filmszínházat, ami túlélte a második világháborút, az államosítást, és immár a négyéves dédunoka mozizik a bordó bársonyszékeken.
Luca napi vásárokat már nagyon sok iskolában tartanak, és a Luca napi búzaültetést is ismerjük. De mi a helyzet a lucaszékkel, a boszorkányokkal, a tyúkok megvarázslásával? Luca napi babonás kisokosunk következik.